Co nabízí sezónní práce na Novém Zélandu

Nový Zéland chtějí každý rok navštívit tisíce lidí. Někteří se spokojí s kratší dovolenou, jiní touží po docela odlišném zážitku. Uvědomují si, že pokud chtějí tuto zemi skutečně poznat, musí zde strávit mnohem více času. Protože zde je co objevovat. Z toho důvodu volí cestu, na které spojí práci a zábavu. A přesně to je také důvod, kvůli kterému jsou tolik žádané sezónní práce na Novém Zélandu. Je to skvělá příležitost jak zde můžete legálně zůstat několik měsíců, cestovat, výrazně si vylepšit angličtinu a ještě si na cesty a zábavu vydělat potřebné peníze.

Práce na sadech nebo práce na vinicích

K nejžádanějším pracím bezesporu patří práce na sadech a také práce na vinicích. Novozélandské klima zemědělství přeje. Díky tomu je velmi žádaným a také celosvětovým vývozcem ovoce, zeleniny i kvalitního vína. Práce, při kterých se ovoce sklízí i balí je tedy dostatek. Například jablka a kiwi jsou typickým příkladem ovoce, které se zde sklízí několikrát v průběhu celého roku. Je tedy relativně jednoduché si takovou práci obstarat. Přitom není potřeba nějakých zvláštních fyzických předpokladů, daleko důležitější je ochota pracovat. Ta se logicky zvyšuje v případě, že jste odměňováni tzv. úkolovou mzdou. Což je zde běžnou praxí. Pokud tedy patříte mezi ty, kteří nemají „ruce dozadu“, vyděláte si velmi slušné peníze.

apple thinning cando limited

Práce na vinicích je dostupná téměř po celý rok. Navíc se činnosti, které je na vinici třeba vykonávat, mění. Můžete se starat přímo o keře vinné révy, sklízet zralé hrozny atd. To skýtá tu výhodu, kdy se není třeba obávat dokola opakujícího se stereotypu, který by trval několik týdnů nebo měsíců. Každý si tak může zvolit tu činnost, která bude vyhovovat právě jemu.

Buďte chytří, vybírejte s předstihem

Hlavní sezóna pro většinu pracovních míst je v období od listopadu do června. I mimo ní je samozřejmě možné práci najít, ale už jí nebude tolik. Pokud plánujete sezonní práce na Novém Zélandu zažít v reálu, určitě se vám vyplatí porozhlédnout se po ní dopředu. Na internetu je mnoho tipů na konkrétní webové stránky, se kterými bude hledání mnohem efektivnější a jednodušší. Nabídky od novozélanských zaměstnavatelů naleznete i na našich webových stránkach nebo na stánkám novozélanských agentur, mezi jednu takovou patří i společnost CANDO LTD.